February 26, 2024

Post-pandemické skrinky Purge

Stále vidím, že čitatelia sú uvedené, že robia postpandemické skrinkové očistenie-najmä ich pracovné šatníky-, tak povedzme. Čo sa zbavuješ? Čo si držíš? Zbavujete sa vecí, pretože veci sa už nehodia (získané alebo stratené váhy, zmenený tvar tela) alebo preto, že sa zmenil váš životný štýl?
Za môj 0,02 dolárov si pamätám, keď som videl ľudí v prvých 6 mesiacoch pandémie, aby hovorili o tom, ako sa zbavili 90% svojho pracovného oblečenia, čo sa mi zdalo extrémne. Ale potom mám tendenciu byť hromaderom – keď sa pozriem na svoju skrinku, aby som to odmietol, nie je „to iskrová radosť“, ale „by to vyvolalo radosť, keby som to našiel na stojane na šetrnosť obchodu“? Čo je, samozrejme, pravdepodobne nesprávna otázka, ak nechcete preplnenú skrinku.
(Mám trochu očistenie oblečenia – hromadu, kam ide, čo pravdepodobne idú z dverí, ale to dostane druhú recenziu skôr, ako je čas na darovanie – a nejakým spôsobom to pomohlo, pretože je menej stresujúce povedané. v hromade.)
S upozornením, že som hrozný Declutter, veci, ktoré by som sa zbavil, sú:
Oblečenie, ktoré je príliš moderné – pozrite sa na tvar rukávov, klopov a ramien viac ako farby, podľa môjho názoru (pokiaľ ste nemali svoje farby hotové a teraz viete, že tieto farby pre vás nie sú dobré! ) – Veľa džínsoviek sa bohužiaľ môže zmestiť do tejto kategórie! Je v poriadku udržiavať veci, ak ich máte radi, aj keď sú trendy
Oblečenie, ktoré sa nikdy správne nezmestí, by sa hodilo správne, iba ak ste stratili nepolapiteľných 5 libier alebo sa vyžadovalo stlačenie do značného tvarovania
Oblečenie, ktoré je príliš opotrebované alebo poškodené a boli vaše „záložné“ oblečenie na akýkoľvek účel …

Vážne by som spochybnil tieto druhy oblečenia:
Oblečenie, ktoré držíte zo sentimentálnych dôvodov – najmä veľké položky, ako sú kabáty. Nedávno som prešiel rezervnou spálnou v dome mojich rodičov a našiel som asi 15 vrstiev, ktoré moja matka a babička nosili – mnohé z nich boli „wow“ momenty, pretože som ich spoznal z obrázkov alebo sa žasol nad dizajnom, ale veľa z nich mali roztrhanie. Alebo slzy v podšívke alebo gombíky chýbajú a žiadna z nich sa nezhoduje so mnou alebo mojou matkou. Fotografoval som teda veľa, držal som asi 3 kabáty, ktoré sa zdali byť obzvlášť dobre zachované a chladné, a rýchlo som urobil asi 4 ′ priestoru v skrini.
veľké množstvo oblečenia pre situácie, ktoré sú teraz obmedzené. Ďalší príklad: Mnoho ľudí prechádza fázou vo vašich 20. a 30. rokoch, kde sa zdá, že sa chystáte na svadby a sprchy stále, čo si vyžaduje stále zábavné kokteilové šaty stále … ale v určitom okamihu tieto svadby a sprchy Peter. Potrebujete 15 svadobných hostí? Pravdepodobne nie … takže by som silne prehodnotil, ktoré z nich sa majú zachovať. Tu by som sa pozrel na vašu kolekciu pracovných odevov – koľko obalov potrebujete? Držal by som 3-4, ale ak máte oveľa viac, dôrazne sa pýtate prečo.
Oblečenie, na ktorom visíte, kvôli samotnej značke. Priznám sa, že to urobím (opäť, smrdím, keď som zacvlnil) – držím veci ako Celine Sukňa, Armani Pants, The Max Mara Blazer … ale za 10 rokov som sa do tejto sukne Celine nezmestil. (Hope Springs Eternal!)

Veci, ktoré by som držal
Základy, ktoré sa môžete obliecť hore alebo dole-napríklad jednoduché tričká a svetre, ktoré vás lichotia
Kusy, ktoré vyrábajú úžasné vrstvové kúsky, napríklad farebné blúzky
spodné prádlo, ako sú šmykľavky a camisoly (väčšinou preto, že nezaberajú veľa miesta a jedného dňa sa k nim dostanete a uvedomíte si, že sú preč …)

To sú moje najlepšie tipy, čo a ako by som odmietol. Ale počujeme od vás, chlapci – čo čistíte zo svojich skriniek? Robíte tak z dôvodu fit problémov alebo preto, že sa váš životný štýl zmenil? (Ako ste po veľkom očistení zmenili nákupné návyky, ak máte?)
Stock photo cez šablónu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.